Den här webbplatsen använder cookies för att ge dig en bättre upplevelse av webbplatsen. Genom att fortsätta använda vår webbplats accepterar du att cookies används. Läs mer om cookies och hur du kan stänga av dem.

OK
Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

A till Ö

Här finner du kontaktinformation till alla oss på Ölands Bank i bokstavsordning.
Telefonnumret till kundtjänst är 0485-150 00.

 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö

A

 
Anders Nordh
Anders Nordh
Privatchef
0485-150 21
anders.nordh@olandsbank.se  
Anders von Wendel
Anders von Wendel
Privatrådgivare Boteam
0485-150 82
anders.von.wendel@olandsbank.se

Anna-Carin Granstedt
Anna-Carin Granstedt
Företagsrådgivare Lantbruk
0485-150 94
anna-carin.granstedt@olandsbank.se

Anneli Karlsson
Anneli Nilsson
Affärs- och Rörelsechef
0485-150 81
anneli.nilsson@olandsbank.se
Annika Mellborg
Annika Mellborg
Privatrådgivare
0485-150 71
annika.mellborg@olandsbank.se

Anders Leufvén
Anders Leufvén
Företagschef
0485-150 41
anders.leufven@olandsbank.se

Till toppen 

B

 
 
Till toppen 

C

 
Camilla Norman
Camilla Norman
Privatrådgivare
0485-150 26
camilla.norman@olandsbank.se
Camilla Alvgrim
Camilla Alvgrim
Privatrådgivare
0485-150 73
camilla.alvgrim@olandsbank.se
Camilla Persson
Camilla Persson
Kundservice
0485-150 53
camilla.persson@olandsbank.se
Carina Eriksson
Carina Eriksson
Kundservice
0485-150 91
carina.eriksson@olandsbank.se

Clas Helgesson
Clas Helgesson
Förmögenhetsrådgivare
0485-150 86
clas.helgesson@olandsbank.se

Cathrine Ågren
Cathrine Ågren
Säkerhetsansvarig
0485-150 12
catrine.agren@olandsbank.se
Cecilia Augustinsson
Cecilia Augustinsson
Låneadministration
0485-150 14
cecilia.augustinsson@olandsbank.se
Christine Jilkén
Christine Jilkén
Företagsrådgivare
0485-150 45
christine.jilken@olandsbank.se
Till toppen 

D

 
David Emilsson
David Emilsson
Marknadsansvarig
0485-150 07
david.emilsson@olandsbank.se
Dennis Svensson
Dennis Svensson
Redovisningsekonom
0485-150 04
dennis.svensson@olandsbank.se
Till toppen 

E

 
Elias Carlsson
Elias Carlsson
Privatrådgivare
0485-150 77
elias.carlsson@olandsbank.se

Emma Andersson
Emma Andersson
Privatrådgivare
0485-150 52
emma.andersson@olandsbank.se

Emelie Salleke
Emelie Salleke
Ekonomichef
0485-150 03
emelie.salleke@olandsbank.se
 
Till toppen 

F

 

Filippa Lövmo
Filippa Lövmo
Privatrådgivare
0485-150 87
filippa.lovmo@olandsbank.se

Frida Johansson
Frida Johansson
Chef Kundservice
0485-150 88
frida.johansson@olandsbank.se
Till toppen 

G

 
 
Till toppen 

H

 
Håkan Elgán
Håkan Elgán
Affärs och internstöd
0485-150 11
hakan.elgan@olandsbank.se
Helena Gustafsson
Helena Gustafsson
Privatrådgivare
0485-150 72
helena.gustafsson@olandsbank.se
Håkan Dahlén
Håkan Dahlén
Bankjurist
0485-150 15
hakan.dahlen@olandsbank.se
Till toppen 

I

 
Ingbritt Persson
Ingbritt Persson
Försäkringsspecialist
0485-150 93
ingbritt.persson@olandsbank.se
Till toppen 

J

 
Jeanette Eriksson
Jeanette Eriksson
Privatrådgivare
0485-150 62
jeanette.eriksson@olandsbank.se
Johan Arnesson
Johan Arnesson (föräldraledig)
Företagsrådgivare
0485-150 96
johan.arnesson@olandsbank.se


 

Till toppen 

K

 

Karolina Johansson
Karolina Johansson 
Förmögenhetsrådgivare 
0485-150 90
karolina.johansson@olandsbank.se

Kerstin Ax
Kerstin Ax
Personal- och ekonomiadministration
0485-150 05
kerstin.ax@olandsbank.se
Kristina Linåker
Kristina Linåker
Privatrådgivare
0485-150 27
kristina.linaker@olandsbank.se
Till toppen 

L

 
Lars Wiberg
Lars Wiberg
Lantbruksspecialist
0485-150 99
lars.wiberg@olandsbank.se
Louise Winberg
Louise Winberg
Privatrådgivare
0485-150 89
louise.winberg@olandsbank.se

Linda Olsson

Linda Olsson
Företagsrådgivare
0485-150 47
linda.olsson@olandsbank.se

Till toppen 

M

 
Margareta Petersson
Margareta Petersson
Kundtjänst
0485-150 23
margareta.petersson@olandsbank.se
Marianne Berg
Marianne Berg
Privatrådgivare
0485-150 32
marianne.berg@olandsbank.se
Marie Jaensson
Marie Jaensson
Privatrådgivare
0485-150 83
marie.jaensson@olandsbank.se
Marianne Nilsson
Marianne Nilsson
Företagsrådgivare
0485-150 67
marianne.nilsson@olandsbank.se
Mariann Göransson
Mariann Göransson
Privatrådgivare
0485-150 74
mariann.goransson@olandsbank.se
Maria Åhman
Maria Åhman
Privatrådgivare
0485-150 48
maria.ahman@olandsbank.se

Monika Svensson
Monika Svensson
Låneadministration
0485-150 13
monika.svensson@olandsbank.se

Mårten Lindberg
Mårten Lindberg
VD
0485-150 01
marten.lindberg@olandsbank.se
Till toppen 

N

 

Nina Kihl
Nina Bergendorff
Kundtjänst
0485-150 31
nina.bergendorff@olandsbank.se

Till toppen 

O

 
Ove Evaldsson
Ove Evaldsson
Riskchef
0485-150 10
ove.evaldsson@olandsbank.se
 
Till toppen 

P

 
Pernilla Arvidsson
Pernilla Arvidsson
Företagsrådgivare
0485-150 97
pernilla.arvidsson@olandsbank.se
Pontus Sjöman
Pontus Sjöman
Ekonom och hållbarhetssamordnare
Tel. 0485-150 06
pontus.sjoman@olandsbank.se

Till toppen

 

Q

 
Till toppen 

R

 

Robert Alander

Robert Alander
Marknadsassistent
0485-150 09
robert.alander@olandsbank.se

Till toppen 

S

 
Sara Hällefors
Sara Hälleros
Redovisningsekonom
0485-150 08
sara.halleros@olandsbank.se
Sofie Nilsson
Sofie Nilsson
Företagsrådgivare
0485-150 43
sofie.nilsson@olandsbank.se
Sophia Beerman
Sophia Beermann Persson
Privatrådgivare
0485-150 30
sophia.beermann@olandsbank.se

Till toppen 

 

T

 

Tina Reihammar
Tina Reihammar
Privatrådgivare
0485-150 84
tina.reihammar@olandsbank.se

Tony Snöman

Tony Snöman
Privatrådgivare Boteam
0485-150 25
tony.snoman@olandsbank.se

Till toppen 

U

 
 
Till toppen 

V

 
Till toppen 

W

 
Till toppen 

X

 
Till toppen 

Y

 
Ylva Nilsson
Ylva Nilsson
Kundservice
0485-150 33
ylva.nilsson@olandsbank.se
Till toppen 

Z

 
Till toppen 

Å

 
Till toppen 

Ä

 
Till toppen 

Ö

 
Till toppen 

 

 

Stäng Skriv ut